"Трудова слава" ІЧНЯНСЬКА ГАЗЕТА

Категорії розділу

Головна » 2017 » Травень » 19 » Житиме в пам`яті добрими справами
14:49
Житиме в пам`яті добрими справами

27 квітня мало б виповнитись 83 роки нашому земляку – видатному архітектору Чернігівщини, людині, закоханій у життя, красу української природи, в художні полотна і червоне слово,– Вільяму Йосиповичу Жигінасу.
Та доля розпорядилася по своєму. 4 березня зупинилося полум`яне, творче серце майстра пера, пензля і слова Вільяма Йосиповича.
Нагода познайомитися з Вільямом Йосиповичем мені випала у вересні 2008 року, коли святкували День міста Ічні.
Згодом я дізнався, що у 30-их роках минулого століття його батько працював директором спиртового заводу.
А 27 квітня 1934 року в нашому місті і народився Вільям.
У роки Другої світової війни сім`я Жигінасів виїхала з Ічні.
У 50-их роках минулого століття Вільям навчався в Одеському інженерно-будівельному інституті, а по закінченні вишу він реставрував старовинні палаци. Був автором чисельних неординарних реставраційно-відновлювальних проектів.
Життєву практику і хороші професійні знання він отримав в проектних організаціях Білорусії, Тернополя, Чернігова.
Вільям Йосипович довгий час був незмінним керівником свого дітища – закритого акціонерного товариства «Архітектурна майстерня комплексного проектування».
За довгі роки творчого життя під його керівництвом було виготовлено безліч проектів новобудов різного призначення, він був автором багатьох неординарних реставраційно-будівельних проектів.
Але одним із найвідоміших архітектурних творів Вільяма Йосиповича безперечно є школа-палац у с.м.т Седневі, що стала окрасою і гордістю навчально-освітянських закладів не тільки Чернігівщини, а й України.
Де б не жив Вільям Йосипович, де б він не працював – завжди пам`ятав місце, де з`явився на світ та уперше зробив свої ще несміливі кроки.
Я знаю, що Вільям Йосипович по-синівськи любив рідне місто і дуже часто провідував свою малу батьківщину.
Якось він розповідав мені, коли бував в Ічні обов`язково відвідував наші церкви. І, коли переступав поріг храмів, відчував приємне хвилювання і світлу радість.
Тож не дивно, що працював над проектом реставраційних робіт Воскресінської церкви та набережної біля міського ставу і головної вулиці Героїв Майдану. Мріяв про розробку проекту реконструкції і Свято-Миколаївського храму.
Під керівництвом Вільяма Йосиповича було виготовлено проектну документацію на проведення капітального ремонту будівель дошкільних навчальних закладів міста Ічня № 1, №2, №3, а також проекти реконструкції об`єктів торгівлі приватних підприємців Леоніда Кириченка, Галини Третяк, Ольги Шишко.
Вільям Йосипович мріяв запроектувати у нашому місті на площі Тараса Шевченка приміщення міської ради.
Він дуже хотів, щоб його рідне місто було красивішим та затишним. І своєю безкорисною працею зробив помітний вклад у покращення дизайну Ічні.
Вільям Йосипович серйозно захоплювався живописом, він автор багатьох прекрасних полотен, а ще писав чудові вірші.
Він був палким прихильником вчення та заповітів Матері Терези і у своєму житті намагався наслідувати її.
В особі Вільяма Йосиповича Жигінаса ми втратили не лише прекрасного фахівця, але й мудру, щиру, чуйну, працьовиту людину. Світла пам`ять про нього залишиться у серцях рідних, друзів, колег по роботі та всіх ічнянців.

Станіслав Маринчик,
письменник, кінорежисер
Переглядів: 482 | Додав: lora | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук