Кажуть, Бог наділяє кожну людину талантом до чогось. То як скарб, який треба знайти. В Ірини Шкребко талантів – цілий букет. Якби ви побачили й скуштували її торти-витвори мистецтва, то назвали б її кондитером-віртуозом. Сувеніри з паперових трубочок, тканин, стрічок і намистинок представляють її як майстриню із золотими руками. Співала, танцювала, декламувала – ще з юності. А по службовій драбині піднялася від рядового обліковця до керівника сільгосппідприємства. Ірина Вікторівна завжди цікавилася віршами й прозою ічнянців, але в об'єднання літераторів «Криниця» влилася всього кілька років тому. Енергійна й беручка, вона стала заступником очільника «Криниці» Станіслава Маринчика з організаційних питань. Усі заходи, що відбуваються в літературному об'єднанні, готуються за її безпосередньої участі й турботи. 2015 року вийшла друком перша поетична збірка Ірини Шкребко «В полоні емоцій». А 18 травня поетеса презентувала одразу дві книжки поезій: «Калини ягода гірка» і «Мить щастя». У своїх творах вона пише про природу, людей, війну. І кохання, бо без нього не можна уявити людського життя… Творча дружба з київською поетесою зі сваричівським корінням Ольгою Штепою, збагатила Ірину досвідом літературної діяльності. Ольга Антонівна є редактором обох книжок. Добре знають Ірину Вікторівну у Чернігівському земляцтві в Києві, в Національній спілці письменників України. Нещодавно разом із подругою по перу Ганною Дроботущенко брала участь у поетичному стартапі в Чернігові «Дотиком душі», де «підняла» всіх своїм віршем «Чоботи». І знову поетеса готує до друку дві книжки, одна з них – для дітей. А ще встигає підсобити чоловіку на пасіці, потурбуватися про синів і маленьку онучку. Дивлячись на цю красиву іскристу жінку, розумієш, що саме так і треба жити: віддавати людям той свій дар, яким наділив тебе Господь. Ніна Штанько-Ткаченко
Стомлені чоботи Просихають в кутку дуже стомлені Від роботи старі кирзаки. Каблуки із роками геть стоптані І тепер не такі вже прудкі.
Майорять на жердині онучами, У полон вже здаються вони, Бо від поту нестерпного змучені І не хочуть чекати весни.
Не шукали доріг асфальтованих. Сівачу у підмозі були. На ріллі та вибоях сформовані, З хліборобом у полі жили.
Від грязюки навіки скоцюрблені, Не знайшлося їм чистих стежок. Полинами дороги покручені, Надто гіркий життєвий урок.
Нагадаю про ноги – теж стомлені, Як натерті болять мозолі! Але все ж таки радістю сповнені, Бо ходили з добром по землі.
Із книжки «Калини ягода гірка»
|