"Трудова слава" ІЧНЯНСЬКА ГАЗЕТА

Категорії розділу

Головна » 2015 » Жовтень » 30 » Із комунізмом прощаємось поволі
15:40
Із комунізмом прощаємось поволі
Так званий «декомунізаційний пакет» законів набув чинності 21 травня. Відповідно до прийнятих змін населені пункти, міста й вулиці не повинні містити жодних назв чи імен діячів часів «есересер», починаючи від секретарів райкомів, а також знаків чи символів.
21 листопада спливає шестимісячний термін, відведений на добровільну декомунізацію. Однак на Ічнянщині ця справа рухається вкрай повільно. Зокрема, у районі підлягають декомунізації три населені пункти: Пролетарка (Южненська сільська рада), Жовтневе (Ольшанська сільська рада) та Червоне (Будянська сільська рада). Депутати відповідних сільрад прийняли рішення не перейменовувати два перші населені пункти, а долю Червоного навіть не розглядали.
Не краща справа і з перейменуванням вулиць. Позбутися радянсько-союзних назв спромоглися лише в міській раді, де загалом перейменовано двадцять вулиць (див. попередній номер «Трудової слави»). У решті населених пунктів тривають обговорення.
Якщо перейменування вулиці – справа громадська, то демонтаж пам’яток тоталітаризму – місцевої влади. У Рожнівці та Бережівці ще й досі красуються пам’ятники Леніну. Щоправда, в Рожнівці він уже без ніг. Їх, за словами сільського голови, відбила невідома особа.
На мить може здатися, що навіть у районній раді не поспішають виконувати закон про декомунізацію, адже там досі на стінах висять портрети колишніх керманичів району. Та, як пояснив голова райради Олександр Сліпець, у портретах немає нічого крамольного, адже там зображені не секретарі райкому, а голови тодішнього райвиконкому. Якщо ж раптом сесія районної ради ухвалить рішення, що портретам там не місце – їх перемістять до музею.
Андрій Грудницький


Згідно з чинним законодавством, після перейменування ніхто не мусить бігти до паспортного столу, щоб зробити відмітку про нову адресу. Такі зміни можна зробити, коли буде зручно. Штамп із новою адресою обійдеться у 85 копійок – таким є розмір державного мита. Також залишаються дійсними документи на квартиру, будинок, земельні ділянки, будь-яке інше майно, у яких вказані старі назви. Зміни до них треба буде вносити, тільки якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою квартиру, будинок чи інше майно. У такому випадку в документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.
Переглядів: 470 | Додав: lora | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук