"Трудова слава" ІЧНЯНСЬКА ГАЗЕТА

Категорії розділу

Головна » 2013 » Грудень » 27 » До теми
14:29
До теми
Обережно, на вас полюють
Ви думаєте, що шахраї «полюють» на своїх жертв десь інде, а в нашому місті, селищі, селі такого неподобства немає, тоді ви глибоко помиляєтесь, бо виявляється, такі випадки на Ічнянщині вже непоодинокі. Про це вже не раз говорили поміж собою мої колеги, мовляв, до їх сусідів чи знайомих дзвонили невідомі, повідомляючи про неприємності з їхніми дітьми і вимагаючи грошей, щоб «залагодити» справу. Та всі ті історії завершувалися благополучно, люди не поспішали розлучатися зі своїми кревними і наполягали на деталях інцидентів та ніби то причетних до них їх, хоч і дорослих, дітей. Як за народним прислів’ям, «доки грім не гряне, мужик не перехреститься», і вірилося в ті оповідки, і ні. А днями така неприємна історія сталася у родині мого знайомого – його матір ошукали на досить кругленьку суму…
Шахрай використав сумнозвісну телефонну схему. Подзвонив жінці і хриплим голосом почав повторювати «Мамо, мамо…». Жінка природно перепитала: «Це ти Славко?», – назвавши ім’я сина (ім’я змінено з етичних міркувань – авт.). Цього було достатньо, щоб зав’язати розмову. Псевдосин розповів, що він потрапив в аварію, збив людину, йому загрожує ув’язнення, а ще – поламав ребра, тому й голос такий. Щоб відкупитися потрібно перерахувати гроші на картковий рахунок, який продиктував…
Мати, щоб переконатися у почутому, відразу подзвонила сину на його мобільний, але тієї миті син не зміг відповісти, що й «запустило» в жінки механізм паніки. Вона не стала більше ні до кого дзвонити, а помчала до банківського терміналу й перерахувала на вказану картку більше 10 тисяч гривень. Весь цей час зловмисник намагався тримати її на зв’язку, підказував у деталях як робити переказ, а після отримання коштів, забажав, щоб порвала й викинула квитанцію…
Інтернет рясніє подібними історіями по всій Україні. Всі сходяться на тому, що шахраї, нібито, обирають свої жертви навмання, перебираючи різні комбінації номерів мобільних. А власник картки, яку використовують під час злочину, мовляв, може навіть не здогадуватися про її протиправне використання. Як таке може бути, невтямки, хоче певна логіка в цьому є. Та особисто мене у цьому ланцюжку насторожив один момент, коли дізнався хоча й неофіційні та не підтверджені дані, що в нашому районі нібито подібні дзвінки отримало близько сорока сімей. Зауважте, саме ті, в кого є діти старші 17-18 років. За словами колег, вдалося дізнатися прізвища шести, котрим телефонували за цією шахрайською схемою. А це вже здається підозрілим. Ану, спробуйте хоча б шість разів попасти навмання до абонента у Київ, чи хоча б Київську область, який має таку дитину, а головне, гроші!
Фронтовики стверджують, що снаряд двічі в одну воронку не потрапляє. Та де там! Ось документальні випадки роботи «навмання» – кримінальна справа про подібне шахрайство №592/7891/13-к, розглянута Ковпаківським районним судом м. Суми. Відповідно до матеріалів справи, пройдисвіт, перебуваючись у Чорнухинській виправній колонії №23 Луганської області, ошукав чотирьох людей, троє з яких мешкають у Сумах. А скільки людей із Сум, як, до речі, й ічнянців, просто не повідомили до правоохоронних органів про спроби шахрайства? Напрошується висновок, що шахраї працюють за «наводкою», напевне знаючи куди й до кого дзвонять.
Здається, аферисти мають телефонну базу потенційних жертв, і володіють інформацією про баланси їхніх банківських рахунків. Придбати таку базу через Інтернет можна доларів за 300. Тож, шановні, пильнуйте, можливо, шахраї вже полюють на вас, і скоріш за все вони знають номер вашого мобільного, домашню адресу і про кругленьку суму на вашому банківському рахунку…
Андрій Грудницький
Переглядів: 704 | Додав: lora | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук