"Трудова слава" ІЧНЯНСЬКА ГАЗЕТА

Категорії розділу

Головна » 2018 » Грудень » 6 » Вечір пам’яті Віталія Шевченка
12:26
Вечір пам’яті Віталія Шевченка

26 листопада у читальній залі ра-йонної бібліотеки ім.
С. Васильченка відбувся творчий вечір пам’яті видатного земляка Віталія Шевченка. Під час заходу нагородили цьогорічних лауреатів літературно-мистецької премії
ім. Олекси Стороженка.


Віталій Шевченко був не лише письменником, журналістом, народним обранцем, головою Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, а й великим патріотом рідного краю. Він зробив чимало добрих справ для Ічнянщини: заснував однойменний фонд, який надає кошти для реалізації місцевих гуманітарних програм, 2010 року разом із центром громадських ініціатив «Інформаційне суспільство» виступив співзасновником літературно-мистецької премії для школярів Ічнянщини, заснував щорічний літературно-мистецький конкурс «Оживає минувшина» та премію імені Олекси Стороженка.
За визначну громадську діяльність, підготовку авторських та колективних історико-краєзнавчих видань про Ічнянщину наш земляк удостоєний кількох літературно-мистецьких та краєзнавчих премій: ім. О. Стороженка, ім. С. Васильченка, ім. академіка П. Тронька, ім. М. Коцюбинського, міжнародної літературної премії ім. М. Гоголя «Тріумф» та нагороджений медаллю Івана Мазепи. У 2016 році він став почесним громадянином міста Ічні.
Віталій Шевченко реалізував чимало проектів. Багато задумів буде продовжувати його родина. У цьому запевнили дружина Оксана і донька Богдана. Під час заходу ічнянці тепло згадували Віталія Федоровича, на його честь звучали вірші. Також демонструвався слайд-фільм про його життя та діяльність, створений поетесою Олесею Реутою. На вечорі була присутня і сестра В. Шевченка Валентина Карпенко.
У рамках заходу організатори привітали цьогорічних лауреатів премії ім. Олекси Стороженка: у номінації «Проза» – Станіслава Маринчика – за кіноповість «У нас в Озерах» та у номінації «Поезія» – Аіду Безлєпкіну – за сміхосмаколики з книги «На хвилях слова». Від фонду Віталія Шевченка їм вручили грошові премії.

Наталія ЄПІФАНОВИЧ
Переглядів: 178 | Додав: lora | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук